remu travallen lapulliset uudet toppahaalri housut eivätkä mene mitenkään kaupaksi nähtävästi
(vaik 21 hv ja allekin möisin), yhdet oli meillä kauppa/lkylä/lyhyt ulkoilu housuina viime talvena ja hyvin pitivät vettä (travallen outletissa hinta niille 34).
Tulin itse siihen tulokseen että jokaiselle haalarille on oma kannattajakuntansa. Enempi kannattaa miettiä onko lapsi hoikka/tukeva vai onko vilukissa tms.
Meillä on ollut ekana talvena reimatec minitec vauvahaalari/pussi, lenne toppahousut+hm toppatakki,
tOKANA: TähtiJonahtan haalari (uutena ostin alesta hyvin sai myytyä), lassietec haalari (käytettynä, kirppiksellä sain vielä 8 e vaikka kahden käyttämä), Reimatec, Lassie g-tech (viime talvena). Mimymo toppatakki oli ja siitä pidin kun oli ohut mutta lämmin (thinsulate vuori ja niin nähtävästi ticketissäkin on), se meni huutiksessa hyvin kaupaksi. Sen kannssa oli siis travalle remun henkselitoppahousut.
Tänä alkutalvena/lumettomana on Remun vanha toppahaalari (kummipojalta saatu käytetty) nyt käytössä jos en jaksa välipukuja pukea
reima kiddo haalari (kaverilta ostettuna kuulema tosi lämmin puku vs. perus reimatec) ja ticketin uusi puku (odottaa kunnon talvea) eli siitä tulee eka kokemus. Lisäksi on reimatec toppatakki ja housut 2-osapukuna (+etirellin toppatakki):
eli 2,5-v aikana tämän verran on kokemusta eri merkeistä.
En vielä vannon mihinkään merkkiin , tiedän vain sen että jotkut esim. Lenne ja lassie g-tech ainakin ovat liian kapoisia merkkejä meidän pojalle. Lämpöä onneksi saa tarvittaessa lisää eri kerroksilla.
Eri asia vaan jaksaako tahtotaaperon kanssa taistella
(ruskovilla ja kivat villahaalreista olen tykännyt, fleecehaalarit on jääneet vähälle käytölle)