V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja noniin:taas mammat joukolla puolustamassa. mitäs sanoisitte jos naapurin jorma olisi saman tehnyt ohikulkijalle? ainiinjoo, kun aikuisen hakkaa paskaksi saa siitä tuomion ja ansaitsee sen.
kun hakkaa viattoman vauvan henkihieveriin, ansaitsee sympatiaa ja päänsilittelyä.
millon te akat tajuatte, ettei mikään mielenterveysongelma ole mikään puolustus??
hullu se on joka lastaan hakkaa, ja ansaitsee niskalaukauksen. ihan sama onko masentunut vai ei.
No minun mielestäni täällä on kyllä enemmän noita niskalaukaustuomioita kuin päänsilittelyjä. Enkä minäkään sano, että olisi hyväksyttävää, mutta minä ainakin jollakin tapaa ymmärrän, että joskus jollakin voi kilahtaa.
Itsellänikin oli aika paha tilanne äsken. Huusin ja räyhäsin ja heittelin tavaroita, kun lapsi huutaa eikä mikään auta. Enkä ravistellut enkä kajonnut lapseen millään tavalla. Huusin vain, vaikka tiedän ettei sekään oikein ole. Sellaisten tilanteiden jälkeen kiittää luojaansa, että on saanut kuitenkin hermonsa pidettyä kurissa edes sen verran, ettei käy mitään pahempaa.
Juu, sanokaa vaan, että hoitoon tuollaiset. Onneksi olette itse niin täydellisiä, ettei koskaan pinna pala.