Järkkyä perheväkivaltaa :-O

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Vaimo pieksi Tigerin verille ja aiheutti golftähden kolarin?
34 kommenttia 25 pidän 61 en pidä28.11.2009 09:37



Golftähti Tiger Woodsin autokolari on amerikkalaismedioiden mukaan saamassa hurjia piirteitä.

Woods joutui sairaalaan paikkailemaan naamaansa tulleita vammoja perjantaina aamuyöstä, kun hän oli törmäillyt kotipihastaan lähtiessä.

Alun perin vammojen epäiltiin tulleen kolaroinnin seurauksena, mutta amerikkalaismedian mukaan koko yön tapahtumat ovatkin muuttumassa tavallista törmäilyä raisummiksi.

Woods ja hänen vaimonsa Elin Nordegren kävivät yöllä kiivastempoisen kiistelyn, jonka aikana vaimo raapi golftähden naaman verille, kertoo TMZ-sivusto.

Woods paljasti sivuston mukaan paenneensa vaimoaan, joka jahtasi häntä golfmailan kanssa. Woodsin paetessa Nordegren viuhtoi mailalla tämän Cadillacin kaupunkimaasturin kylkiä kunnes auto törmäsi puuhun.

Kiistelyn voidaan arvella saaneen alkunsa The National Enquirerin torstaina julkaisemasta uutisesta, jonka mukaan Tigerilla olisi salasuhde toisen naisen kanssa.

Woods ja Nordegren ovat olleet naimisissa kuusi vuotta. Heillä on kaksi lasta.
 
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Lieneekö Taikerin vaimo rasisti? Ainakin rasistiset motiivit poliisin tulisi selvittää tarkkaan.

Juu, aina kannattaa selvittää rasistiset motiivit, kun tummahipiäistä ihmistä kohdellaan kaltoin. Jopa, jos vaimo on asialla.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Kärsäpärstäinen:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
hmh.. ja sitten se oli hengenvaarassa muka. aika raju vaimo

golfmailalla huitominen muuten on ihan oikeasti hengenvaarallista myös silloin kun se mailalla huitova osapuoli on nainen ja huidottava osapuoli mies...

Totta. Yksi lyönti hajoittaa pään paskaksi.
 

Yhteistyössä