M
Miuli
Vieras
Meinaa tulla masis. Synnytyksestä on 6 viikkoa ja painoa on lähtenyt vajaa 7 kg. Täysimetän, en juuri urheile ja tähän asti en juuri ole vahtinut syömisiäni, olen syönyt grillimakkaraa ja suklaata tms. en nyt mitenkään aivan älyttömästi herkkuja mutta kuitenkin joka päivä... :ashamed: pointtini on, että esikoisen jälkeen 25 raskauskilosta 15 lähti jälkitarkastukseen mennessä, 5 senjälkeen ja 5 laihdutin eli voikohan 8 vuotta ikää lisää tehdä tämän. Ja lisäksi suolikaan ei oikein toimi synnytyksen jälkeen... Viime viikolla aloitin syömisieni tarkkailun, mutta sen avulla vaan 200 g painoa pois ja mua ahdistaa nämä läskit,. vaikka onkin vaikka kuinka ihana vauva... Kohtalotovereita ja vinkkejä???
Lisäksi aika liikkumiselle on aika vähissä kun kaikki aika menee vauvaa hoitaessa ja itkuista kantaessa, ja iltaisin on väsy.
Lisäksi aika liikkumiselle on aika vähissä kun kaikki aika menee vauvaa hoitaessa ja itkuista kantaessa, ja iltaisin on väsy.