Ihme meininkia täällä..missä on ihmisten elämänhallinta?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ihmettelijä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

Ihmettelijä

Vieras
Naiset (ja miehet) ryhdistäytykää!
Miten täällä on viime aikoina ollut ihme tapauksia, on käynyt ilmi että mies pettää jonkun jokamiehen patjan kanssa, mut eihän se miehen vika oo..toinen taas on raskaana vaikkei pitäis vaikka on yritetty kummiski tulla raskaaksi ja kolmannellakin on käyty huorissa mutta ei se mitään, annetaan lapset miehelle ja ihmetellään että mitä tehdään eikä itse tehdä mitään..

Ottakaa nyt elämänne omiin käsiinne ja päättäkää että TE määräätte, ottakaa itse selvää asioista (muualtakin kuin täältä palstan kautta) ja TOIMIKAA sen mukaan että olette onnellisia!

Tätä minä vain mietin.
 
nuohan nyt on provoja :D Ne jotka ei elämäänsä hallitte niin tehkööt noin mutta miksi sinä provosoidut kaikesta kun ei asiat sinulle asti edes kuulu.. antaa jokaisen elää omaa elämäänsä. Ikävä kyllä, sinä et palkinto mukanasi tuon puoleiseen vie vaikka ressaisitkin muiden asioilla ja unohtaisit elää sitä omaa elämääsi ;)
 
Tää maailma on menossa aina vain sairaampaan suuntaan, maailmassa monta on ihmeellistä asiaa.. surullista ja niin totta kuin vain voi olla. Osa aikuisista jää jollekkin teini asteelle ja eivät koskaan aikuistu ottamaan vastuuta omista asioista saati että heile syntyy lapsia.. yhtälöhän on hurja. Bilettäminen senku monesti jatkuu lapsesta/lapsista huolimatta, ei ihme vaikka kaikki lastenkodit pursuaa täynä näitä lapsia joiden vanhemmat eivät kykene huolihtamaan itsestä eikä lapsistaan.:( :( :(
 

Yhteistyössä