J johanna35 Jäsen 16.03.2009 59 0 6 17.03.2009 #1 Meinasin tehdä perheelle huomenna broileripizzaa, mutta kaipaisin hyvää pizzakastikkeen ohjetta.
T TULKINNANVARAINEN Aktiivinen jäsen 17.10.2008 12 600 4 36 17.03.2009 #2 kuullota sipuli ja valkosipuli lisää tomaattimurska, mustapippuri, ripaus sokeria ja suolaa.keittelet miedolla lämmöllä pitkään ja soseuta. tai tomaattipyrettä, öljyä, valkosipulia, mustaapippuria, suolaa, oreganoa, ripaus sokeria ja vettä kaikki sekaisin kunnolla.
kuullota sipuli ja valkosipuli lisää tomaattimurska, mustapippuri, ripaus sokeria ja suolaa.keittelet miedolla lämmöllä pitkään ja soseuta. tai tomaattipyrettä, öljyä, valkosipulia, mustaapippuria, suolaa, oreganoa, ripaus sokeria ja vettä kaikki sekaisin kunnolla.
S Saimaanrannan äippä Aktiivinen jäsen 12.06.2006 2 207 0 36 17.03.2009 #3 käy hakee kaupasta purkki tomaattikastiketta mis on valkosipulia ja yrttejä. tai jos haluat väsätä ite niin purkki/tetra tomattimurskaa valkosipulia sipulia yrttejä tai pizzamaustetta suolaa pippuria tomattipyrettä keität vähän aikaa kasaan ja se on siinä.
käy hakee kaupasta purkki tomaattikastiketta mis on valkosipulia ja yrttejä. tai jos haluat väsätä ite niin purkki/tetra tomattimurskaa valkosipulia sipulia yrttejä tai pizzamaustetta suolaa pippuria tomattipyrettä keität vähän aikaa kasaan ja se on siinä.
M maria Vieras 17.03.2009 #4 Purkki tomaattimurskaa, purkki tomaattipyreetä, öljyä, suolaa ja omavalintaisia mausteita.. Keitetään kattilassa aikansa ja jäähtyneenä tehosekoittimella sekaisin. Itse laitan valkosipulia, oreganoa, basilikaa, paprikaa mausteeksi
Purkki tomaattimurskaa, purkki tomaattipyreetä, öljyä, suolaa ja omavalintaisia mausteita.. Keitetään kattilassa aikansa ja jäähtyneenä tehosekoittimella sekaisin. Itse laitan valkosipulia, oreganoa, basilikaa, paprikaa mausteeksi
V vierailija... Vieras 17.03.2009 #5 ei sitä tomaatti murskasta,pyreestä ja mausteista tarvi keittää!! riittää kyllä kun heittää kaikki samaan kippoon ja sauvasekottimella tasaseks.
ei sitä tomaatti murskasta,pyreestä ja mausteista tarvi keittää!! riittää kyllä kun heittää kaikki samaan kippoon ja sauvasekottimella tasaseks.