hyi yök, ei ikinä enää kotimaista omenaa

Mä näin kaupassa jonkun omituisen vaaleanvihreän hämähäkin kömpivän ulkolaisissa hetelmissä.

Vastuuton minä, kun en joko listiny sitä tai sanonu myyjälle.
 
Omenat on ehkä eniten myrkytetty hedelmä. Suomalaisia ja luomuja ei myrkytetään niin paljon. En edes osta muita, mut jos olis pakko niin kuoret pois ehdottomasti.
 
Mäemmyrkytä mun omppui :love:
 
Olen edelleen paprikan suurkuluttaja vaikka kerran yhden avatessani sieltä löytyi joku elävä otus ja suunnilleen pomppasin kattoon. Ja tämä oli ulkomailla, hui!
 
söin omenaa ja haukkasin ja siellä oli mato. jäi kyllä kokonaisena siihen omenaa. mutta silti tuntuu, että se kiemurtelee kurkussaa. hyi ja hyi ja viel kerran hyi

Se oli toukka, ei mato, luultavasti omenakääriäisen. Kannattaa suhtautua takuuna siitä, ettei joudu hirveäsi myrkkyjä omenan mukana nielemään.

Jos ajatus "madosta" kurkussa saa kauhistelemaan, voi siedätyshoidon aloittaa hieman isommalla "madolla", joku mies varmaan auttaa.

Tässä on matoja.
woman-eating-worms0.jpg
 

Yhteistyössä