Hui kamalaa!!! :-O

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Poliisi etsii kotiin tunkeutuneen raiskaajan uhreja
Tiistai 29.9.2009 klo 17.06
Poliisi on vanginnut Espoossa viime perjantaina yksityisasuntoon tunkeutuneen ja siellä naisen raiskanneen miehen epäiltynä tapon yrityksestä.

Poliisi on jatkanut viime perjantaina sattuneen väkivaltarikoksen tutkintaa. Mies tunkeutui kyseisenä päivänä väkisin kerrostaloasuntoon Espoossa ja pahoinpiteli teräaseella asunnossa ollutta naista, joka joutui myös seksuaalirikoksen uhriksi.

Poliisi sai miehen nopeasti kiinni yleisöhavaintojen ansiosta. Tutkimuksissa on selvinnyt, etteivät uhri ja epäilty tunteneet toisiaan entuudestaan. Onkin mahdollista, että epäilty on ahdistellut seksuaalisesti muitakin naisia ainakin Espoon alueella.

Ulkomaalainen mies on tullut turistina Suomeen 2009 kesäkuun alkupuolella. Tekohetkellä hän oli luvatta maassa. Espoon käräjäoikeus vangitsi miehen tänään tapon yrityksestä, törkeästä raiskauksesta ja törkeästä kotirauhan rikkomisesta.

Mahdollisista tapauksiin liittyvistä tiedoista voi ottaa yhteyttä virka-aikana Länsi-Uudenmaan poliisilaitoksen Väkivaltatutkintaan numeroon 0718738330.
 
Turussa liikkui joskus mies, joka murtautui asuntoihin (tai siis kiipesi parvekkeelle ja tuli sisään avonaisesta parvekkeen ovesta, tuli sisään avoimesta ikkunasta, tms) yöllä. Katseli nukkuvia ihmisiä ja kiskaisi näiltä peiton pois ennen kun katosi. Helvetin karmivaa sekin |O
 
Alkuperäinen kirjoittaja åboriginaali:
Turussa liikkui joskus mies, joka murtautui asuntoihin (tai siis kiipesi parvekkeelle ja tuli sisään avonaisesta parvekkeen ovesta, tuli sisään avoimesta ikkunasta, tms) yöllä. Katseli nukkuvia ihmisiä ja kiskaisi näiltä peiton pois ennen kun katosi. Helvetin karmivaa sekin |O

Järkkyy! Ei olis kiva herätä ku joku ihme hiippari vetää peiton pois päältä!
 

Yhteistyössä