hiukset ja pyöreät kasvot

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "lilli"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

"lilli"

Vieras
miten leikata hiukset että ne näyttää paksummilta ja ettei kasvot näytä pyöreiltä?? Kuvia olis kiva nähdä jos viitsitte linkata..

mulla pyöreät kasvot, ohuet hiukset, kalpea kuin kuollut, hiuksissa oma ruma maantienharmaa/vaalean ruskea.
mietin kannattaako vaalentaa vai pistääkö tummaksi?
 
Hiusten olisi hyvä olla pitkät. Ainakin selvästi yli leuan. Leikkauta hiuksesi kerroksittain. Hiusten sävyllä ei ole niin paljon väliä, mutta muista kuitenkin: jos olet blondi, hiusten pitää olla selvästi eri väriset, kuin ihosi. Jos ihosi on kalpea, niin silloin hiukset eivät saa olla tummat. Eli vaaleahko tai max. keskiruskea vaaleilla raidoille.

Paksu tuuhea tukkapehko tai ohut tukka korostaa pyöreyttä. Oletko kokoeillut klipsipidennyksiä? Niillä saa myös tuuheutta, vaikka ei pituutta tarvitsisikaan. Volymemaster tai lämpörullat ovat myös taivaan lahja.
 

Similar threads

Yhteistyössä