Hikoileeko kenenkään muun lapsi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hiki
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hiki

Vieras
Mitin tässä että onko toi normaalia ku poju 1v 2kk on ihan hikisen nihkee jatkuvasti , alkoi hikoilee tossa reilu kk sitten.

onko se sit vaan tämä sää ja jatkuva touhuuminen...

Hikoileeko teitin 1v.t?
 
Ihan normaalia. Kyllähän kuumuus lapseenkin vaikuttaa. Meillä poika hikoili usein vauvanakin. Nyt 1v 10kk ja hikoilee ehkä vähemmän. Välillä kuitenkin on niska ja päänahka märkänä, etenkin unien jälkeen.
 
Juu, meilläkin esikoinen (1v 10 kk) on nyt tänä kesänä alkanut saamaan "hikoilukohtauksia"... Huolettaahan se tietysti äitiä, mutta jos kerran on muitakin, niin ehkä ei tarvitse enää huolehtia.
 
Meidän poika 1v4kk ja hikoilee tosi paljon! Nukkuu vaippa päällä ja potkii aina peiton pois, kun yöllä nostelen sitä suojaksi. Meillä on vielä ikkunakin raollaan. Kokeilin pojalle bodya päälle yöksi, mutta kitisi niin, että riisuin pois.
 

Yhteistyössä