Hankala tilanne,

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja voih
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

voih

Vieras
Mulla on ollut pari vuotta suhde toiseen mieheen... ollaan siis kummatkin naimisissa ja perheellisiä, tavattu ollaan satunnaisesti kerran kussa, joskus useammin, joskus taas ollut pitkiäkin taukoja.
Jos on ollut pidempi tauko, olen odottanut kuin kuuta nousevaa miehen yhteydenottoa... itse en ole koskaan ehdottanut tapaamista, muuten vain viestitellyt. Ehdotukset on aina tullut mieheltä. Viime joulun aikaan tän miehen vaimo muutti lapsineen pois... eivät ole eronneet, en tiedä ovatko jättäneet erohakemustakaan, vaimo ja lapset vaan asuu muualla. Sen jälkeen ollaan muutama kerta tavattu miehen kotona. Huhtikuussa alkoi pitkä tauko tapaamisissa... ajattelin jo surullisena, että se on ohi nyt. Heinäkuussa mies ottikin yhteyttä, juteltiin pitkään ja lopussa mies sanoi, että haluaa mut nyt kokonaan. Lähdin sitten yks vkl sinne ihan innosta paukkuen. Ja tää seuraava juttu kuulostaa naurettavalta.... Olen xxxl kokoa ja luulin että mies tarkoitti että haluaa mut sinne yöksi kaikkine kiloineni. Oon siis ennenkin useasti ollut siellä, mutta olen joskus jutellut sille, että en tuu, jos mulla on ollut joku kompleksi kiloistani..... Mutta yön aikana tulikin ilmi, että haluaa mut sinne kokonaan asumaan... aamulla oli laittanut kaikki aamupalat yms viimisen päälle.... ja puhui niin kuin oltas jo yhdessä.... nyt on kauhea tilanne.... se mies kuvittelee, että se oli lupaus, kun lähdin sinne sen "kokonaan" sanan jälkeen.... Vaikka tää mies on todella ihana, en halua jättää omaa perhettäni.... en kuitenkaan halua loukata tätä toista miestäkään... mitä teen??
 
Kannattaa tollaset seikkailut lopettaa heti alkuunsa, sillä jossain vaiheessa jäät kiinni ja mahdollisesti menetät molemmat. Mieti, kumpi tärkeämpi perhe vaiko seikkailu ja hetken huuma?
 
Ettei nyt ne ongelmat olisi alkaneet hieman aikaisemmin kuin tuosta väärinymmärryksestä. Siinä pari vuotta sitten? Tsemppiä sinulle. Toivottavasti teet oikean ratkaisun.
 
Jos olisin sinä, niin jättäisin kyllä perheeni ja jäisin sen ihanan miehen luo. Et mitä ilmeisemmin rakasta nykyistä miestäsi, joten turha kuluttaa sellaisessa suhteessa. Älä nysväile, vaan toimi niin kuin oikeasti haluat!
 

Similar threads

Yhteistyössä