Haluatko kysyä jotain syömisvammaiselta aikuiselta?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja bed+mia
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
B

bed+mia

Vieras
Tänään olen suuhuni laittanut puoli litraa vettä, puoli litraa light-kolaa, 2 snickers-jäätelöä, muutaman irtokarkin, pari kourallista sipsejä, nachoja ja salsaa.

Olen aikuisena painanut 60-87kg, pituus on 163cm.
 
Miten sinä pystyt tuohon?
Minulle tulis ihan järkyttävän huono olo, jos yrittäisin koko päivän pärjätä makealla. Maha olis sekaisin, enkä jaksais tehdä mitään muuta kuin voida pahoin :(
 
Painan tällä hetkellä 82,7kg, ällöttävää.
En vaan jaksa tehdä ruokaa itselleni ja monet mitä perhe syö ällöttää ja sit syön jotain leipää, rinkeleitä tai vaikka just nachoja. Tai muroja. Olen aika nirso ja kaikki hyvä on vaan hyvää.
Ei ole hoitokontaktia, olen teinistä asyi pelleillyt syömisieni kanssa enkä ole ikinä ollut asian tiimoilta missään hoidossa.
 
[QUOTE="vieras";28498628]Miten sinä pystyt tuohon?
Minulle tulis ihan järkyttävän huono olo, jos yrittäisin koko päivän pärjätä makealla. Maha olis sekaisin, enkä jaksais tehdä mitään muuta kuin voida pahoin :([/QUOTE]

Miten niin pelkkää makeaa? Sipsit ja nachot on kaukana suolaisesta. Ja söinpäs tässä aloituksen teon jälkeen lautasellisen riisimurojakin.
 

Yhteistyössä