Gallup noin 9kk:n ikäisistä

nukkuu koko yön.. :) konttii ja tukii pitkin kävelee ja nyt alkanut harjoittelee ilman tukea seisomista.

syö 1-2 liha ateriaa päivässä ja hedelmää sekä illalla puuron
maitoa menee noin 4-6 desiä päivässä.

 
Nukkuu kahdet päikkärit n1h molemmat
Yöt nukkuu todella huonosti (hampaita kait tulossa)
syö kaksi kasvislihasosetta (pientä) ja n.2dl puuroa ja ehkä 800ml maitoa vuorokaudessa
Kontaa ja kävelee tukea pitkin, sekä seisoo ilman tukea melko hyvin.
 
tyttö tänään 10kk

Hedelmäsoseet ei kiinnosta enää yhtään, jogurtit kylläkin..
Lihaa syönyt melko huonosti aina, vajaa ½prk menee aterialla..
kaikki pärryyttää ulos ja nauraa, puuro on ainut mitä syö tosi mielellään.

2 päikkärit, jos kaikki ok ja rauhassa saa nukkua, nukkuu aamupäivällä 1-1½h, valitettavan usein nukkuu vaan ½h ja iltapäivällä saman verran.

Nyt taas viikon känissyt yöllä tosi monesti ja juonut paljon vettä.

Konttaa, nousee joka paikkaan, pari kertaa ottanut 2-3askelta sohvaa vasten.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Mansikkamäki:
Mitä ja kuinka paljon teidän 9kk vauvat syö päivässä?
Miten nukkuu yöllä? Entäs päiväunet?
Miten liikkuu?

Meillä 9kk ikäinen poika(kuopus).Syö aamulla lautasellisen puuroa ja maitoa päälle.Sitten 2 kertaa lämpimän aterian+kiisseliä/hedelmäsosetta/marjoja/hedelmää.Illalla puuroa lautasellinen.2-3 maitopulloa menee päivässä.
Yönsä nukkuu hyvin,9h.Ei juurikaan heräile.Päivisin nukkuu 1-2 unet,pituus 2-3 tuntia yhteensä.
Konttaa lujaa,nousee seisomaan tukea vasten ja ottaa muutamia askeleita.Kukkaruukut tutkitaan useita kertoja päivässä,laatikot avataan ja tavarat ulos...On sellanen ikiliikkuja =)
 
reilu 8kk poika ja ei nuku joka yö koko yötä..syö vellii 3krt pväs plus maidot ja muutama sose purkki.iso poika kyllä :) kontannu 6kk ikäsestä ja istunut myös.nyt nousee joka paikkaan ja ottaa askelia tukea vasten. päikkäreit nukkuu yhet tai kahet.
 

Yhteistyössä