F-Securen asennus uudelle koneelle?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
ostin kannettavalle verkkokaupasta F-Securen, ja latasin sen koneelle. sen saisi ladata 1-3 koneelle eli voin varmaan käyttää samaa uuteen pöytäkoneeseen. mutta minun täytyisi avata ensin netti ja sitä kautta ladata se tiedosto, uskallanko avata netin jos suojaus ei ole vielä käytössä?

minulla on myös F-Securen asennus-CD, joka tuli kannettavaan kaupan päälle. se on vain 4 kuukauden ylläpito, ja aika meni jo umpeen (siksi ostin kannettavalle uuden verkkokaupasta ja vain päivitin sen)

laitanko siis asennus-CD:n ja siihen sen nettikaupasta saadun tilausnumeron, vai avaanko netin ja lataan sitä kautta?
 
Alkuperäinen kirjoittaja ap:
Alkuperäinen kirjoittaja feger:
Miten muuten meinaat sen saada käyttöön?

no jompi kumpi noista vaihtoehdoista.

Mene vaan nettiin ja sinne kotisivulle. Sinne pitää syöttää se tunnusluku ja sitä kautta se latautuu koneellesi. Muistaakseni se oli näin simppeli juttu.
 

Yhteistyössä