ap
Siis näitä kommentteja kuulee koko ajan. Vauva nyt 9 kk ja hyvin menee kiinteitä, mutta KYLLÄ imetän vieläkin (myös öisin). Ajatuksia? Miksi toisen imetys kuuluu muille?
no meidän 9 kk ikäinen ei osaa vieläkään. eikä syö edes tuttia!!! *kauhistushymiö*Alkuperäinen kirjoittaja vicy:tuo on kyllä niiiiiiin ärsyttävää!! Ja maailman loppu tulee monille jos ei 2kk ikäinen vauva osaa vielä juoda pullosta |O |O
joo, meillä oli kanssa tätä... joka kerta kun yhtäkin sukulaista näin se ehdotteli millä kaikilla soseilla ois hyvä alottaa... kun siis alotettiin "vasta" 5kkAlkuperäinen kirjoittaja ap:Nää samat ihmiset oli myös tyrkyttämässä meidän vauvalle heti kiinteitä 4 kk ikäisenä, kun niitä nyt vihdoin sai antaa. Alotettiin kiinteet kuitenkin vasta 5,5 kk ikäisenä.
meillä ei toi kolmonen oppinut koskaan pullolle tai tutille. Mut mitä niillä tekeekäänAlkuperäinen kirjoittaja ap:no meidän 9 kk ikäinen ei osaa vieläkään. eikä syö edes tuttia!!! *kauhistushymiö*Alkuperäinen kirjoittaja vicy:tuo on kyllä niiiiiiin ärsyttävää!! Ja maailman loppu tulee monille jos ei 2kk ikäinen vauva osaa vielä juoda pullosta |O |O
Teit niin tai näin niin aina se on jokun mielestä väärinpäin!Alkuperäinen kirjoittaja meah:Ihan yhtä mukavia on ne kauhistelut toiseen suuntaan:
"Etkö sä enää imetä? Sehän on vasta 2kk..."
Eihän se muiden imettäminen kenellekään periaatteessa kuulu, mutta moni kokee sen asiaksi, josta saa kysellä ja johon saa puuttua.
Alkuperäinen kirjoittaja Vieras:Ootas, kun lapsi täyttää sen vuoden ja voi juoda normaalia maitoa. Ärsyttävää!
Kaupallinen yhteistyö: Storytel