Enterorokko vai mikä kumma?!?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja huolissaan
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

huolissaan

Vieras
Pojalla 3v nousi la-iltana kuume (vajaa 39), sunnuntaina oli vielä lämpöä. Nyt sitten eilen huomasin nivustaipeissa punaista näppylää / rakkulaa. Tänä aamuna rakkulat olivat lisääntyneet ja niitä on nyt myös nenänpielissä ja huulissa. Kuumetta ei enää ole, pientä yskää&nuhaa ja yöllä valitti pää-/kurkkukipua. Mitä ihmettä?? Voiko enterorokossa rakkuloita tulla nivustaipeisiin?
 
voi tulla minne vaan ! ukolla naamassa, sormissa ja varpaan väleissäkin :(
nyt vasta lähtee kynnet irti ja enterosta on.. pari kk aikaa ? :whistle: siis sillä se oli aikas pahana..
bepanthen tabletteja nielun oireisiin jotta pystyy syödä voi jos niin pahaksi menee ja bafucineja jos noi pienelle lapselle saa antaa en muista ?
mikään muu ei oikein auta noihin rakkuloihin ne vaan tulee ensin ihon alle ja kihelmöi ja sit ko puhkee niin tirsuaa nestettä :(
 

Yhteistyössä