Ensikengät?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Millaiset?
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Millaiset?

Vieras
Minkä merkkiset ensikengät olette havainneet hyviksi? Huomenna olemme menossa tyttärellemme ostamaan ja olisi kiva tietää etukäteen jotakin ettei ole aivan myyjän armoilla..
 
Meillä oli Elephantit ja musta ne oli todella hyvät. Taisi olla hinnakkaatkin mutta ensimmäisiin kenkiin kannattaa satsata. Tärkeä on että kengät tukee nilkkaa hyvin ja on jalassa mukavat (pehmeät materiaalit ei hankaa jne.). Myyjät on todella hyviä tietolähteitä.
 
Me ostimme ensikengät ""sisäkäytöön"" taaperolle mutta ei niitä oikein tullut käytettyä.

Oikeastaan nuo ""ensikengät"" ovat kirjahyllyssä koristeena. Vasta kun taapero oppi kunnolla kävelemään, ostin Kuoman talvikengät ulkokäyttöön.

Tosi hyvät ovat. Suojaa hyvin ja mahtuu pörrösukkakin pakkasella kengän alle. Tai sehän riippuu tietysti kengän koosta.
 
Merkillä ei ole väliä,kunhan ovat tukevat ja helpot laittaa jalkaan.Eli vetoketju tai nauhat on pakko olla ensi kengissä,ainakin meillä,kun n.1-vuotiaana niitä käytti.Jalka ei taivu varrellisiin vetoketjuttomiin kenkiin pienellä helposti.
Meillä Elephantenin talvikengät.
 

Similar threads

Yhteistyössä