Ei ymmärrä ihmisiä, jotka fb:ssä suuttuvat, jos et tykkää heidän kuvista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ihmetellen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

ihmetellen

Vieras
Näitä tapauksia on nyt muutamia, jotka heittävät toisen kaverilistalta pois, kun toinen ei tykkää kuvista. Minut on nyt kaksi kaveria heittänyt listoilta pois, ilmeisesti sen vuoksi, kun kaveeraan väärien ihmisten kanssa tai sitten en tykkää heidän kuvistaan tarpeeksi. Kyse on harrastuspuolesta ja itse pyrin olemaan neutraali kaikkien suhteen, en haasta riitaa, mutta en mä jaksa kaikista kuvista olla aina tykkäämässä ja aina en edes näe kaikkia kuvia, kun noita kavereita on kuitenkin muutama sata.

Toisaalta paras oli kun yksi kaveri kertoi, että hänen yksi kaveri oli vetänyt herneen nenään, kun hän ei ollut kahden tunnin sisällä tykännyt toisen lisäämästä kuvasta. No paha siitä oli tykätä, kun ei kuulemma ollut ollut sen kahden tunnin aikana koneella edes.
 
Häh kuka ees kyttii noita tykkäämisiä? Tai siis että kattoo niin tarkasti et huomaa jos joku tietty kaveri ei oo tykänny... Ei kaikki ees tykkää mistään kuvista.
 
En mäkään. En todellakaan pidä mitään lukua, kuka kaveri on nyt tykännyt kuinka monta kertaa mistäkin kuvasta. Ja mulla menee välillä päiväkausia, etten edes fb:ssä käy, joten varmasti jää monia tykkäämisenkin arvoisia kuvia ja päivityksiä näkemättä.
 
Oisko se kauhean iso vaiva tykätä toisen kuvista, ainakin joskus? Maksaako se jotain, onko se jostain pois?

Kyllä minä joistakin kuvista tykkään, mutta en jaksa koko ajan olla tykkäilemässä ja toisekseen kun kavereita on enemmänkin, niin niitä kaikkia kuvia ei edes aina näe heti, vaan ne pompsahtaa vasta myöhemmin näkyviin, jos silloinkaan. Ja toi, että joku ei ollut kahteen tuntiin tykännyt kuvasta, niin se on minusta ihan naurettavaa.
 

Yhteistyössä