edullisin tapa reissata?!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja lomailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

lomailija

Vieras
Hei!
tässä suunnitellaan kesälomaa ja mietitty et mikä olis edullisin tapa matkustaa rovaniemeltä helsinki-tampere akselille?!ikinä ei matkailuautoa olla vuokrattu,olisko se kannattava?!onko kellään kokemusta?

sit lentoja mietitty kans mutta järkyttävän hintasta(2 aikusta+ kolme lasta joista yksi sylilapsi).

onko vr:llä niitä kesälomapasseja?joskus ainakin ollut...?olen koittanut tuolta vr:n sivuilta käydä laskemassa noita hintoja mutta ei se kyllä meno-paluu hintoja laske oikein(ei voi olla niin vähän!?)tai sit en osaa sitä käyttää :/.

eli olisko kellään antaa vinkkejä miten toimisitte tilanteessa?helsingissä olisi yöpaikka koko perheelle mutta miten tampereella,mikä olisi edullisin yöpymispaikka?

kiitos jos viitsit vastata :)!
 
Junalla kai edullisimmin pääsee.

Yhtä aikuista kohden yksi 6-16 v pääsee ilmaiseksi. Alle 6-v pääsee ilmaiseksi, mutta ilman omaa paikkaa. Eli jos kaikille lapsillenne paikat haluatte yhdelle lapselle joudutte lipun ostamaan.

Tampereelle edukas taitaa olla omppu?hotelli.
 

Yhteistyössä