Cypex-Pallas ja lapsi ei sinne mahdu..:(

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ilman istuinta.
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

ilman istuinta.

Vieras
Hitto, ostettiin pallas-istuin ja huomattiin että vyöt ei riitäkään autossa. Ilman lasta menee kyllä vyöt kiinni mutta kun vauvaa sinne kokeiltiin niin ei vyöt riittäneetkään. Tai ei uskallettu varmaan painaa kiinni asti. Myöskään toiseen autoon ei istuinta saatu. Volvo ja chrysler kyseessä.
Onko teillä muilla pallaksen käyttäjillä lapset mahtuneet sinne ihan suosiolla vai onko meillä nyt vaan joku multi-ipana? Ikää kumminkaan ei vielä ole kuin se 8kk ja painoa reilu 9kk.
 
Meillä 3-vuotias mahtuu talvivaatteissaan ihan hyvin. Vähän tiukkaa vyöt on laittaa, mutta kiristysvaraakin on. Ja mun mielestä se palkki menee ihan syvälle asti.. Onko teillä se siinä "syvimmässä" asennossa? Sitä palkkiahan saa säädettyä ja me ollaan pidetty siinä pienimmässä alusta asti.
 
Kaveri joutui ostamaan jonkun jatkopalan turvavyöhön, koska lapsi 9kk ei mahtunut Pallaksen kanssa vöihin.

Meillä Kiddy, eikä ongelmaa. Pallasta en ole kokeillut autoomme.
 
Täytyy kokeilla vielä uudelleen. Mutta kun vauvan hermot eikä vanhempien hermot ei oikein riitä moneen turhaan testaukseen autojen ja istuinten ja kaukaloiden välillä.

En tiedä mitäs sitten teemme jos ei mahdukaan lainkaan, vaihdettua tuskin enää saa :/
 

Yhteistyössä