Ei kannata. Niissä on olematon kuomu, ja muutenkin ovat vain n. 2-3vuotiaalle ok rattaat kun lapsi ei enää nuku rattaissa eikä tarvitse niitä kuin hetkelliseen jalkojen lepuuttamiseen.
Emmaljunga Scooter S ilmakumipyörillä on ihan ok, JOS ostat myös jalkapeitteen. Jos nyt siis halpoja rattaita haet. Mutta nekin on siinä huonot (kuten Briot) ettei niitä saa käännettyä kasvot työntäjään päin. Pienellä lapsella tämä on tärkeää, plus että melkein aina tuulee sieltä suunnasta minne kävelee. Että lapsi on sitten naama tuulessa koko ajan.
Mainitsemissani scootereissa on erittäin hyviäkin puolia. Yksi on halpa hinta, toinen niiden kapeus kaupoissa, ja kääntyvät akselinsa ympäri todella vakaasti. Bussiin ja juniin on helppo mennä. Ovat vakaat ja kivan näköiset.
Itse ostaisin, ja ostin kunnon rattaat vielä tuon ikäiselle. Niin pitkään ne kuitenkin menee, ja autoon on lähes sama onko rattaat nyt 7cm korkeammat ja 2cm pidemmät.