A Asumisoikeus Vieras 03.09.2011 #1 Onkohan mahdollista saada asumisoikeusasunto VASO:lta, jos luottotiedot ovat menneet?
? .. Vieras 03.09.2011 #2 Ei kai ASO:a haettaessa luottotietoja kysellä? Kunhan tililläsi on rahat maksaa ASO-maksu (n. 15% vastaavan omistusasunnon hinnasta) käteisellä, muulla tuskin on merkitystä. Jos tarvitset ASO-maksuun lainaa, luottotiedottomuus saattaa olla este.
Ei kai ASO:a haettaessa luottotietoja kysellä? Kunhan tililläsi on rahat maksaa ASO-maksu (n. 15% vastaavan omistusasunnon hinnasta) käteisellä, muulla tuskin on merkitystä. Jos tarvitset ASO-maksuun lainaa, luottotiedottomuus saattaa olla este.
D döddö Vieras 15.01.2012 #3 ^^ Mitä mieltä muut ovat? sama kysymys, mutta toisella luottotiedot menneet.
V vierailija Vieras 01.02.2016 #4 onnistuu eivät kysele itsellä asumisoikeus ja velkaa 69000€ vanhenee 2018