Ärsyttävää (purnausta miehestä)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ihan aikuinen olen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

Ihan aikuinen olen

Vieras
Tämä toistuu aina jos pyydän hakemaan mulle kaupasta pari siideriä.

Eli, mies oli kaupungilla käymässä ja laitoin viestiä että toisko pari siideriä mullle.

Mies tuo siideriä pari ja lavan olutta ja alkaa kittaamaan hirveetä vauhtia. Minä sitten otan 1-2 kun en halua että _molemmat_ on enempi hiprakassa kun lapset kotona. Jos mies olis juomatta, voisin vetää pikku känät. Mies ei ajattele mitään tollasta, siis että lasten takii tarviis olla juomatta. Ärsyttävää kun mä en saa koskaan vetää känää.
 
No mitä jos pyydät sitä joskus tuomaan säkillisen niitä siidereitä ja ilmoitat ihan selkeällä suomen kielellä että sinä haluat vetää kännit jos kerran sellaista tekee miei ja pyydät häntä hoitamaan lapset. Miksi aina pitää olettaa että miehellä on telepaattisia kykyjä?
 
Oletteko ikinä jutelleet tuosta? Että sinua ärsyttää, kun sinä olit ajatellut useamman ottaa? Ei kai se ukko muuten tajua? Seuraavan kerran kun siis soitat ja pyydät tuomaan ne siiderit niin kerrot samalla että sinä otat nyt useamman, joten mies ei voi juoda. Piste.
 

Yhteistyössä