APUVA!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JANICATAR
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

JANICATAR

Jäsen
02.03.2006
160
0
16
Mulla on tänään ensimmäinen työpäivä kaupan kassalla ja olen kerran käynyt n. tunnin harjoittelemassa kassan käyttöä reilu viikko sitten. En varmasti enää muista mitään.. Onneksi se oli suht helppo käyttää, ainakin perustoiminnot..

Viimeksi olen ollut kassalla vuonna 2000 ja silloin oli vielä DOS pohjainen kassa-ohjelma ja nyt ne Windowsseja..

Mua jännittää ihan älyttömästi.. Kärsin vielä kaiken kukkuraksi paniikkihäiriöstä ja tahallaan hommaan itseni aina sellaisiin tilanteisiin, missä voisin päästä siitä eroon.. Mutta saa nähdä miten menee.. Olen mm. osallistunut 7 päivää lehden Ms-XL kisaan ja tsiisus sitä jännitystä, mutta hengissä selvittiin.. :xmas:

Tää on ihan hirveetä.. Ja kaiken hyvän päälle meidän 8kk neiti heräs just tietenki viime yönä miljoona kertaa, että en varmasti saanut nukuttua..
 

Yhteistyössä