APUVA

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hui
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hui

Vieras
Pistin pyykkikoneen päälle n. puoli tuntia sitten. Nyt aloin haistella että jokin lemuaa, menin vessaan (pyykkikone siellä ) ja sieltähän se lemu tuli, ihan käsittämätön haju, en osaa sitä edes selittää, ei kuitenkaan mikään viemäri tms haise, ihan kuin joku käryävä muovi tai metalli... Sammutin koneen ja otin töpselin pois seinästä, tuntuu että haju alkaa haihtua.
Olisiko syttymässä palamaan tai jotain? Ei varmaan uskalla enää kokeilla...
 
Alkuperäinen kirjoittaja hui:
Alkuperäinen kirjoittaja Aamuäree:
Juu et.
Siellä voi olla joku jumissa, vaikka se surullisenkuuluisa kaarituki.

Huoltomies paikalle!

No rintsikoita en pese edes koneessa, joten ei ainakaan se :D

Mulla jäi kerran...... sen jälkeen opin.
JA isän taskusta putos joskus koneeseen joku naula tai ruuvi joka kanssa jumitti sen rummun.

Kaverilla nous jo savu koneesta, siellä oli poistoputkessa joku tukos ja ei saanut vettä vaihdettua ja junnas siksi paikoillaan tuntitolkulla, toisen kerran oli joku ohjelmakorttiongelma.
 
Kaivelin rummun läpi, ei löytynyt ylimääräisiä, poistoputki ei pitäisi olla tukossa ja viemäritkin vetävät. Ei olla uskallettu käyttää konetta, mies kyllä aikoi illalla käynnistää sen vielä että haistaisi hänkin hajun.
 

Yhteistyössä