Ahdistaa!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ahdistavaa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

Ahdistavaa

Vieras
Ahdistaa tämä suhde.. ollaan seurusteltu kohta 14 vuotta ja nyt alkaa hermot menemään. ukko ei tee muutakuin kyttää rahan perään ja aina vastaa kaikkeen että MILLÄ RAHALLA??
tiedän että tiukkaa on kun olen kotiäitinä ja omakotitalo vaatii rahaa mutta eikö joskus voisi vähän höllätä ja nauttia vaikka lomasta?!?!?
kaupassa tutkii kaikkein halvimman vaihtoehdon aina mikä ei toki huono asia ollenkaan ole...
Ei anna edes mahdollisuutta ajatusleikkiin jostain ulkomaan matkasta keväälle.. vaan iskee aina faktat pöytään :'(
lapsetkin olisivat välillä jotain erilaista lomaa vailla...
 
On hyvä, että perheessänne on mies, jolla on realiteetit tallella jos toinen on sitä mieltä, että lapset on vietävä jollekin erilaiselle lomalle vaikka rahat on finito.

Tehkää oikeasti erilainen tarkaneuron loma ja fillaroikaa porukalla tulevana kesänä 300 kilsaa?
 
Kotiäiti ja ulkomaanmatka ei kuulosta kovin realistiselta yhtälöltä. Miehellä onoikeus "kieltää" se jos kerran pääasiassa hänen rahoillaan tehtäis. Mut muuten kyl jollain tasolla ymmärrän sua. Mullakin pihi mies, mut olen itsekin säästäväinen. Jos olisin vähänkään tuhlailuun taipuvainen niin varmasti molemmat kärsittäis tilanteesta.
 
[QUOTE="Fakta";25948977]Teini-ikäisiä, siis monikossa ja olette seukanneet 14v? Joku mätttää nyt. Ja jos iltatähti vasta tulossa niin miten voit olla jo kotiäiti? Äitiyslomalaista ei kutsuta kotiäidiksi.

Anna kun arvaan, teil on 13v kaksoset? :D[/QUOTE]

13 ja 15 on vanhemmat yksi ei siis ole biologisesti nykyisen mieheni lapsi..no lomalaiseksiko minua sitten voisi kutsua?
 

Yhteistyössä