Äiti-lapsi koruja?Mistä ja minkälaisista pidätte?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mummutus
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Onko se kalevalakorun koru hopeisenakin sinulle liian kallis? Niitä on välilä huuto.netissä käytettynä myynnissä.

Minä en tiedä muita vastaavia, kuin nomination rannekkeen johon voi ne lapsipalat ostaa.
 
Tämösiin törmäsin kalevala korun ohella

http://www.aulin.fi/korut.html
http://www.kulkurinhopeapuoti.com/tuotteet.html?id=2/240
ja pandora, nomination yms. koruihin on saatavissa kivoj alapsi paloja kans.
 
sain lahjaksi hopeisena Kalevala lapsi-korun jossa kaksi tynnyriä, on paljon edullisempi kuin kultaisena, esim. kultainen ketju/kääty maksaa n. 1200e ja hopeisena oli vain 91e.
 
Viimeksi muokattu:
Tuttavallani on korupaja jossa tekee juuri sellaisen korun kuin itse haluat. Tarkkoja hintoja en nyt muista mutta reilusti halvempia kuin Kalevala-koru tms. Ja on muuten takuuvarmasti uniikki. =)
 
Miehelle tyylikäs lapsi koru voisi olla kultainen/hopeinen army tuntotelevy kaiveruksella, tyyliin:
http://www.hopeatukku.fi/hopeinen_tuntolevy_ketjulla_32_x_36_pr_140501001.html?jsh_id=fbffcbc61dac64d1f63f78876dedb1f4

Ja äideille sopii hyvin jo edelläkin mainittu Kalevalan Lapsi-koru:
http://www.huuto.net/kohteet/kalevala-lapsi-koru-hela/174728378

Mutta jokainen tyylillään..
 
Mulla on kaulassa aina paksuhko kultaketju, jossa on jokaisen lapseni kastesormus. Siinä järjestyksessä tietenkin kun ovat syntyneet.Mikä estää ostamasta sopivia (väri ja malli) kastesormuksia myöhemminkin ja laittamasta niitä sitten ketjuun! :)
 

Yhteistyössä