vierailija
Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
Se riehuu pääosin rokotetuissa koska nämä piikit eivät juuri estä tartuntoja tai sairastumista samoin oirein kuin rokottamattomilla, eivätkä estä juuri edes vakavaa tautimuotoa tai koronakuolemaakaan, kun noin 90 % koronakuolemista on 2022 ollut rokotetuilla ja rokotekattavuus on 81 %. Pääosa koronaan kuolleista rokottamattomistakin on ollut niin huonokuntoisia ikäihmisiä tai monisairaita, joita ei voi rokottaa tai heillä on ollut rokotukset estävä perussairaus. Koronapassistakin voitiin puhua pikemminkkn kulkutaudin levityslupana, joka lisäsi tartuntoja, sairastamista ja koronakuolemia.Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
Mistä tämä tieto?Se riehuu pääosin rokotetuissa koska nämä piikit eivät juuri estä tartuntoja tai sairastumista samoin oirein kuin rokottamattomilla, eivätkä estä juuri edes vakavaa tautimuotoa tai koronakuolemaakaan, kun noin 90 % koronakuolemista on 2022 ollut rokotetuilla ja rokotekattavuus on 81 %. Pääosa koronaan kuolleista rokottamattomistakin on ollut niin huonokuntoisia ikäihmisiä tai monisairaita, joita ei voi rokottaa tai heillä on ollut rokotukset estävä perussairaus. Koronapassistakin voitiin puhua pikemminkkn kulkutaudin levityslupana, joka lisäsi tartuntoja, sairastamista ja koronakuolemia.
En tiedä saako tänne linkata faktoja, mutta jos saa niin linkit laitan tämän viestin alapuolelle.Mistä tämä tieto?
Koronakuolleiden rokotestatusEn tiedä saako tänne linkata faktoja, mutta jos saa niin linkit laitan tämän viestin alapuolelle.
Siis eihän rokotteen ottaminen ole sitä tautia estänyt tulemasta tai leviämästä missään vaiheessa.Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
Itse asiassa k-piikit ja k-passit ovat edistäneet koronan leviämistä ja uusien tarttuvampien varianttien syntyä ja siis koronakuolemia.Siis eihän rokotteen ottaminen ole sitä tautia estänyt tulemasta tai leviämästä missään vaiheessa.
Tämä.Siis eihän rokotteen ottaminen ole sitä tautia estänyt tulemasta tai leviämästä missään vaiheessa.
Voi mikä uuno sinä oletkaan! Et tajua mistään mitään. Miksi ottaa niitä myrkkyjä koska eivät ne ole estäneet ketään sairastumasta! Ei edes 4, eikä seuraavat kymmenetkään.Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
No miksei ne sinun fanittamasi rokotteet ole sitä tehneet? Olisiko syytä herätä, sinä umpipahvi?Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
Kyllä on meitä, jotka rokotettuja eikä mitään koronaa. Hoidin äitiäni, joka oli saanut tartunnan mutta itse en sairastunut. Tuttavapiirissä lähinnä nuorempi sukupolvi on koronan sairastaneet mutta me vanhemmat ja isovanhemmat paitsi rokottamaton äitini olemme olleet terveitä. Tarttuminen riippuu varmaan pitkälti siitä kuinka paljon liikkuu eri paikoissa, joissa enemmän ihmisiä. Pahempi RS- virus on ollut kuin korona.Voi mikä uuno sinä oletkaan! Et tajua mistään mitään. Miksi ottaa niitä myrkkyjä koska eivät ne ole estäneet ketään sairastumasta! Ei edes 4, eikä seuraavat kymmenetkään.
Nythän se tilanne on niin että rokottamattomat porskuttaa terveinä ja parhaimmalla vastustuskyvyllä varustettuina, yläpeukku viisaimmille
Kannattaa muistaa että alkuvuoteen 2021 mennessä ei juuri ketään ollut rokotettu eli näitä ei kannata huomioida kun vertaa rokotteen tehoa. Vielä alkukesällä 2021 rokotekattavuus oli kohtuu matala.Ja sitten kuolleista. Jos 400 000 on rokottamatonta ja 5,2 milj suomalaista on rokotettu kerran, kaksi jopa viisi kertaa niin järkikin jo sanoo, että kuolleista suurempi osa on rokotettuja.
Aivan kuten influenssa.Eikö nyt pikkuhiljaa jo umpipuupäähänkin uppoa, että koronaan EI TULE IMMUUNIA. Se tarttuu uudelleen ja uudelleen, jos vaan uusi variantti on saatavilla.
Ainoastaan 10-20 kertaa tappavampi.Aivan kuten influenssa.
Ja miten tarkalleen ottaen päädyit lukemaan 90 prosenttia, joka siis ei pidä paikkaansa?En tiedä saako tänne linkata faktoja, mutta jos saa niin linkit laitan tämän viestin alapuolelle.
Apuaineita joita ei siedä, ei saa edes kokeilla.Kaikki tarkoitusta varten perustetut keskukset on nyt suljettu ja saldo on tuo. Koronavirus riehuu edelleen väestössä ja tekisi melkein mieli kysyä millä kieltäytyminen voi olla perusteltavissa.
Kaikki vanhukset on piikitettyJa miten tarkalleen ottaen päädyit lukemaan 90 prosenttia, joka siis ei pidä paikkaansa?
Taisit sotkea rokotekattavuuteen, joka on yli 70-vuotiaissa yli 90 prosenttia, mikä luonnollisesti selittää miksi kuolleissa (jotka pääasiassa vanhuksia) on myös paljon rokotettuja. Vaikkakin vähemmän kuin "pitäisi" mikäli rokotteista ei olisi hyötyä.
Ei ole.Kaikki vanhukset on piikitetty
Helmikuussa 21 terveydenhuollon henkilöstö otti jo toisia koronarokotteita. Päiväkirjassa merkintä 4.2.2021 toinen koronarokote.Kannattaa muistaa että alkuvuoteen 2021 mennessä ei juuri ketään ollut rokotettu eli näitä ei kannata huomioida kun vertaa rokotteen tehoa. Vielä alkukesällä 2021 rokotekattavuus oli kohtuu matala.
Ja miten tarkalleen ottaen päädyit lukemaan 90 prosenttia, joka siis ei pidä paikkaansa?
Taisit sotkea rokotekattavuuteen, joka on yli 70-vuotiaissa yli 90 prosenttia, mikä luonnollisesti selittää miksi kuolleissa (jotka pääasiassa vanhuksia) on myös paljon rokotettuja. Vaikkakin vähemmän kuin "pitäisi" mikäli rokotteista ei olisi hyötyä.
Ja järki sanoo meille että ne eivät auta mitään! Ovat täysin turhia. Miksi sinun järkesi ei kerro sitä sinulle?Ja sitten kuolleista. Jos 400 000 on rokottamatonta ja 5,2 milj suomalaista on rokotettu kerran, kaksi jopa viisi kertaa niin järkikin jo sanoo, että kuolleista suurempi osa on rokotettuja.
Siksi, että olen saanut neljä rokotetta ja ollut altistuneena tunteja tilassa, jossa koronaan sairastunut potilas, enkä ole saanut tartuntaa. Enkä ole ainoa.Ja järki sanoo meille että ne eivät auta mitään! Ovat täysin turhia. Miksi sinun järkesi ei kerro sitä sinulle?
Tästä tulikin mieleeni, että kun kaikki terveydenhuollon henkilöstö on käytännössä rokotettu ja rokote käytännössä tappaa kahdessa vuodessa (tietäjät tietävät), saatat olla ihan viimeisiä hengissä olevia terveydenhuollon työntekijöitä. Ajatuksena aika kammottava! Vähintään 350 000 terveydenhuollon työntekijää on yksinkertaisenkin matematiikan mukaan väistämättä jo kuollut! Yllättävän vähän tästä uutisoidaan, vaikka välillä juttuja työvoimapulasta onkin.Helmikuussa 21 terveydenhuollon henkilöstö otti jo toisia koronarokotteita. Päiväkirjassa merkintä 4.2.2021 toinen koronarokote.
Kaupallinen yhteistyö: Semper
Voiko lapselle tarjota mausteista ruokaa? Testaa tietämyksesi ja voita Scoot & Ride -potkupyörä!