K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Eiköhän ne ole asuneet siellä siitä saakka, kun aikanaan Jugoslavian sodan jaloista Ljubljanaan muuttivat. Bojan on tainnut muuttaa omilleen vasta sen jälkeen, kun tulivat Lontoosta. Eikös se ennen sitä asunut kimppakämpässä Krisin kanssa? Nykyisestä asunnosta on ollut välähdyksiä somessa - siellä vaikuttaa olevan tilaa suomalaiselle yövieraallekin.
Eikö omillaan asuminen ole sitä että on pois vanhempien helmoista? Siis vaikka olisikin kämppis
 
Onpas, mutta Jan ei halua.
Jan on sanonut että yhteisbiisi sopii jos sellainen syntyy jossain tilanteessa luonnostaan. Ja se taisi siinä puhua koko bändin ajatuksista, ei pelkästään omistaan. En muista kuka toinen siinä tilanteessa puhui, mutta suhtautuminen oli sellaista avointa mutta ehkä vähän huvittunutta, että olishan se hauska ajatus mutta ei taida tapahtua.
 
En jotenkin usko tuohon Joksujen ja Kärtsän yhteisbiisiin, jotenkin ei enää yhtään otollinen aika sille. Oli ja meni. Mut kerta just Allu mukana, niin herättäähän se kysymyksiä.
 
En jotenkin usko tuohon Joksujen ja Kärtsän yhteisbiisiin, jotenkin ei enää yhtään otollinen aika sille. Oli ja meni. Mut kerta just Allu mukana, niin herättäähän se kysymyksiä.
Kyllähän niitä biisejä tehdään monissa eri vaiheissa. Välttämättä otollisin hetki ei olekaan just sen suurimman julkisuuden aikana. Tosin en kyl itsekään usko että tässä on sellaisesta kyse.
 

Yhteistyössä