Penikset ovat pidenneet – Ylilääkäri maalaa katastrofaalisen uhkakuvan seurauksista..miten yhdyntä onnistuu tulevaisuudessa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Lisääntymisen kannalta koolla ei ole merkitystä - yksi työntö ja se on siinä eli hedelmöitys on tapahtunut. Tosin ne suosituimmat, itsevarmimmat ja supliikeimmat pelimiehet isoilla edelliset omainaisuudet tuoneilla elimillä varustettuina siittää paljon käenpoikia väestön mittoja kasvattamaan, nyt kun naiset pääsee vapaasti iltaa tyttökaveriseurassa viettämään. Pian lännessä selvästi patriarkaattikulttuureja pidemmät pippelit.
 
Luulisi kyllä, että asia olisi juuri päinvastoin kuin jutussa annetaan ymmärtää; ne suuremmat mailat saavat soutajansa uudelleen ja uudelleen, harvoin koko on este lisääntymiselle…
 
Arverinin jutut on kyllä todella outoja!😂

On mullakin ollut seksikumppaneita joilla on ollut iso&pitkä. Ei se sinne kokonaan mahtunut vaikka kiihottuessa paikat pitäisi venyä.
Mies ei luonnollisesti voinut työntyä pohjaan asti, mutta ei se lisääntymästä estä.

Ottaen huomioon naisen anatomian niin en varmasti ole ainoa murheineni.
 
Arverinin jutut on kyllä todella outoja!

On mullakin ollut seksikumppaneita joilla on ollut iso&pitkä. Ei se sinne kokonaan mahtunut vaikka kiihottuessa paikat pitäisi venyä.
Mies ei luonnollisesti voinut työntyä pohjaan asti, mutta ei se lisääntymästä estä.

Ottaen huomioon naisen anatomian niin en varmasti ole ainoa murheineni.
Aivan, eihän se pituus ole ongelma jos mies edes hieman osaa säädellä liikkeitään. Avern ei läpäisisi palikkatestiä, jossa palikat pitää saada rei'istä läpi. Palikan pituudella ei ole merkitystä, sen sijaan liian suuri läpimitta voi aiheuttaa ongelmia.... :sneaky:
 
  • Tykkää
Reactions: Lispetti
Keskipituus 15cm ja tutkija on huolissaan että liian isoja ja samaan aikaan naiset haaveilee +22cm ja paksusta
Olin tänään jatkuvasti hassunhauskaa pikkutuhmaa läppää heittävän tsaina-Annien kuskina kauppareissullaan.

Hän ei huomannut takanaan seisovaa 70 v mummoa, kun laittoi kookkaan jtn 40 cm pitkän ja 15 cm halkaisijalla olevan kesäkurpitsan työntämääni kärryyn. Sanoi kuuluvalla äänella että ”This is bigger than ur dick”

Onneksi tosiaan on noin päin, muuten kai olisi ”syvälliset” happy end naiskokemukseni aika vähissä? 🤭
 
Penikset ovat pidenneet – Ylilääkäri maalaa katastrofaalisen uhkakuvan seurauksista
Ruotsalaiset asiantuntijat huolestuivat tutkimuksen tuloksista.

"Yhdysvaltalaisen Stanfordin yliopiston tutkimuksen mukaan penikset ovat kasvaneet pituutta maailmanlaajuisesti.

Tutkimuksessa on koostettu 75 aiemman tulokset ja vertailtu niitä keskenään. Tutkimuksissa on mitattu penisten kokoa ympäri maailman. Kaiken kaikkiaan niissä oli mukana yhteensä liki 56 000 mitattua penistä.

Stanfordin yliopiston tutkimuksen perusteella penisten pituus on kasvanut 24 prosenttia vuosina 1992–2021. Penisten keskimääräinen pituus on kasvanut 12,27 senttimetristä 15,23 senttimetriin.

– Se on huomattava kasvu, Karoliinisen yliopistosairaalan ylilääkäri Stefan Arver kommentoi asiaa ruotsalaislehti Aftonbladetille.

Huoli heräsi

Aftonbladetin haastattelema asiantuntija ilmaisee huolensa siitä, että penisten pituus on tutkimuksen mukaan kasvanut keskimäärin liki kolmella senttimetrillä.

Arverin mukaan suuremmilla peniksillä voi olla kielteinen vaikutus yhdyntään.

Kun asiaa ajattelee tarkemmin, miten lisääntyminen onnistuu, jos miehillä on niin isot penikset, että yhdyntä ei ole mahdollista? Tällöin isoilla peniksillä varustetut miehet lakkaavat lisääntymistä, hän sanoo.
Onko ihminen risteytynyt lämminverisen kanssa jos seksi ei enää onnistu? Metri aisaa, tanner tömisee ja aitaa kaatuu..
 

Yhteistyössä