?
::
Vieras
Meillä ois tuossa metso mutta kertokaa joku mulle miten hitossa siittä tehhään ruokaa? Olen ihan pihalla tuon linnun kanssa... se on kokonainen mutta luojankiitos fiksummat on sen valmiiksi nylkeny.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ruskista padassa, lisää joukkoon pari desiä vettä, muutama porkkana ja sipuli, pippureita, katajanmarjaa (jos on), vähän merisuolaa. Hauduta uunissa, esin 200 astetta reilu vartti, ja sitten laske lämpö 120 asteeseen ja vielä 1½ h. Ota uunista, ja syö sellaisenaan, tai sitten irrota lihat, siivilöi liemi, ja keitä liemestä kastike (lisää kermaa ja suurusta) ja lisää lihat siihen. Nam.
No enemmän minusta lihaliemikuutio peittää sitä oikeaa makua kuin muutama kokonainen pippuri ja katajanmarja. Makuasioita tietty.
No enemmän minusta lihaliemikuutio peittää sitä oikeaa makua kuin muutama kokonainen pippuri ja katajanmarja. Makuasioita tietty.